A mindössze 26 km2-nyi területű település, Iszkaszentgyörgy, Székesfehérvártól kb. 10 kilométerre terül el a Bakony, az Iszka-hegy, Sárrét és a Móri-árok között. Régészeti leletek bizonyítják, hogy erre felé már a bronzkorban is éltek.
Iszkaszentgyörgyön található az Amadé–Bajzáth–Pappenheim-kastély. 1691-ben már az Amadé család tulajdonában volt a birtok. Az épület legrégebbi részét 1735-ben építtették, néhány évtizeddel később készíttették a kaput és a keleti mellékszárnyat. Az épületen mindig alakítottak egy kicsit a tulajdonosok, így egy szokatlan alaprajzú együttessé vált az idők során.
1820-ban Bajzáth József veszprémi püspök megrendelésére, nagyobb átalakítási munkálatok kezdődtek, majd fél évszázaddal később, házasság révén, a Pappenheim család lett az új tulajdonos.
Pappenheim Szigfrid, felesége, gróf Károlyi Erzsébet hozományából, újabb átépítésbe kezdett, a nyugati szárnyak helyén egy gazdagon díszített neobarokk stílusú építményt emeltettek. A munkálatok 5 éven keresztül tartottak, 1909-ben értek véget.
Szigfrid építtette az elbeszélések szerint, egy szerelmi tragédia emlékeként, a Piramita-hegyre az egykori piramist is, amelyet leromboltak az 1960-as években és aminek nemrégiben készült el a pontos mása.
A teraszos kialakítású kastélykert, melyet a 1900-as évek legelején álmodtak meg, francia ihletésű, így geometrikus és szimmetrikus elemek, valamint a kerti építmények jellemzik azt.
A II. világháború után az épület kórházként és menekültszállásként, később pedig üdülőként, munkásszállóként üzemelt. 1960-tól a tanácsé lett, s többek között a rendőrőrs, posta, bolt, gyógyszertár, művelődési ház, könyvtár és mozi is helyet kapott benne. Mindmáig itt működik a helyi általános iskola.
Egy ideje a finn származású Ari Santeri Kupsus a bérlője. A kastélytermeket 18. századi bútorokkal rendezte be. A galériatulajdonos nem csak múzeumot hozott létre odabent, hanem kulturális rendezvényeknek is otthont ad nyári rezidenciájában.
2016-ban, Veszprém mellett, Iszkaszentgyörgy is a Finnugor Kulturális Főváros címmel rendelkezik majd. Így a jövő évben számos, a finnugor örökséghez kapcsolódó rendezvényt terveznek a településen.*
(A képek forrása a képekre kattintva elérhetőek, információ innen, *bővebb információ itt)